zahlavi
 
News
Portfolio
projects
workshop
Contact
galerie
nahled1
2
3
Pro zvětšení klikni na obrázek!
     
logo_GreenMaster
O projektu s názvem GreenMaster by se dalo mluvit jako o řádově třetím, který byl ve stoobimodding.com postaven. Jedná se o úpravu legendárního hliníkového obra od společnosti ThermalTake označovaný jako Xaser, přesněji jde o třetí řadu. Tuto case by bylo možné z dnešního pohledu považovat asi za full-tower.
 
 
 
Původní vzhled byl směrován do jemnějšího designu kombinace stříbrné a červené barvy, která se vyskytovala snad jen na čelním panelu. GreenMaster tuto kombinaci úplně mění a nechá více vyniknout interiéru. To především díky rozměrnému oknu v bočnici, ale také ve stropním dílu.
 
 
 
Okno však není standardní, ale je na něj použito speciálního UV reaktivního plexiskla v křiklavě zeleném odstínu, které v noci za pomoci světelných UV trubic září. Ze stejného materiálu byly navíc vyrobeny i mřížky ventilátorů a interiérové doplňky.
 
Design skříně je rázem úplně jiný, protože například čelo prošlo spíše uhlazující kúrou a nyní působí decentně, kdežto zmiňovaná bočnice, ale i interiér jsou nyní o poznání výraznější. Rozhodně se ale jedná spíše o decentnější a méně rozsáhlou úpravu, protože takto dobře zpracované case neslušel rapidnější zásah.Jen abych přiblížil dobu, kdy byl tento projekt realizován, tak se jedná o rok 2006, kdy na palubě Xaseru tikal řádně nataktovaný Athlon64 3200+ na desce Abit AV8 v kombinaci s 2GB DDR pamětí. O grafický výkon se starala snad nejvýkonnější AGP grafiké té doby - Radeon X800 XL s 256MB paměti. Vše napájel oblíbený 550W zdroj LCpower.
 
Tak přesně takový je dnes už postarší projekt GreenMaster!
 


copyright