zahlavi
 
News
Portfolio
projects
workshop
Contact
galerie
nahled1
Pro zvětšení klikni na obrázek!


 

     
asus_evo_logo

Intel EcoConcept je miniaturní počítačovou skříní, která úkrývá revoluční microATX desku od společnosti Intel, jež v roce 2007, kdy tato case byla představena, nabídla zákazníkům nejenom dobrý výkon, ale také o poznání nižší spotřebu elektrické energie, než konkurence. Jedná se tedy o první z řady "eco" komponent, které jsou dnes spíše označovány zkratkou "green".
 
Mimo této základní desky byl osazen nenáročný procesor téhož výrobce a samozřejmě i v té době nově představené SSD pevné disky. Tato case skrývá dokonce dva kusy, stejně tak jako slim DVD-RW mechaniku. Napájena je úsporným 90W zdrojem od společnosti FSP (Fortron).

nakres_concept
Case byla vytvořena původně pro platformu ITX a její rozměry byly úctihodné - šířka i hloubka pouhých 200mm, výška pak dokonce 160mm. Poté však došlo ještě k následné přestavbě pro microATX platformu. I tak však rozměry zůstaly velmi příznivé.
 
Atraktivní je také kombinace použitých materiálů, kterými je perforovaný plech a kvalitní barevné plexisklo. Nu posuďte sami - v galerii najdete konečné fotky.

nakres_concept
Společnost Intel si realizaci vyžádala včetně předběžného nákresu, 3D vizualizace.  Reálnou počítačovou skříň jste pak mohli shlédnout "live" na veletrhu Invex/Digitex v roce 2007 na brněnském výstavišti.

loga_evolution

Intel EcoConcept jste mohli vidět na veletrhu Invex/Digitex v roce 2007.
invex_logo
copyright