zahlavi
 
News
Portfolio
projects
workshop
Contact
galerie
nahled1
2
Pro zvětšení klikni na obrázek!
     
logo_penguin
Úkol? Vytvořit zábavně vypadají počítač pro výukové účely, protože jeho použití bude v mateřské škole. A které dítě by odolalo roztomilému tučňáčkovi? Navíc v kombinaci se zábavnou sadou periferií s pohyblivými očičky.
 

Ve velmi malé custom skříni se ukrývá fullATX 250W zdroj, který je ideálním základem pro 1,6GHz Intel procesor Atom integrovaný na ITX desce. Jemu sekundují 2GB operační paměti a 120GB disk.

Stylizace se podřídila především sadě periferií od společnosti FrogFamily. A to nejenom case v tomto tvaru vyrobená z laminátu a ocelových profilů, ale také 21" LCD panel BenQ s fullHD rozlišením.Sami můžete posoudit, jestli nový komplet vypadá lépe, než původní desktop od IBM postavený na Pentiu III 933MHz. I když ani nový stroj neuchvátí extrémním výkonem, rozhodně se jedná o vyváženější konfiguraci pro potřeby výukových programů a jednoduchých her, jež jsou hlavní náplní práce dětí s počítačem.
 
Počítač nazvaný "The Penguins Family" byl za podpory sponzorů Mironet Computers a CZC.cz věnován do užívání mateřské škole Javornice ve východních čechách.
 
copyright